Z dnia na dzień wiosna daje znać o sobie coraz bardziej, a to znak, że popołudnia i weekendy coraz chętniej będziemy chcieli spędzać na świeżym powietrzu.
Pomysły na wycieczkę w Łódzkiem
Miłośników pięknych kwiatów i dywanów z roślin każdego roku do odwiedzin zaprasza arboretum w Rogowie.
- Mieszkańcy mogą podziwiać tam jedną z najbogatszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej, niezwykłe obce okazy oraz alpinarium. Arboretum o tej porze roku urzeka feerią barw i zapachów
- mówi Martyna Skalska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
I dodaje:
- Z Rogowa jest rzut beretem do Lipiec Reymontowskich. To właśnie czas spędzony w tej niewielkiej miejscowości zainspirował Władysława Reymonta do napisania „Chłopów”. Nadal można napotkać tam ślady polskiego noblisty. To m.in. Muzeum Regionalne jego imienia.
Do stacji Rogów dojazd możliwy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio kursującymi w kierunku Skierniewic oraz Warszawy.
Do tych atrakcji dojedziesz pociągiem ŁKA
Podróżując pociągami w kierunku Sieradza Poznania warto odwiedzi zbiornik Kępina w Zduńskiej Woli. Od grudnia 2024 r. dojazd możliwy także pociągami ŁKA kursującymi do Częstochowy.
- To jedno z ulubionych miejsc rekreacji zduńskowolan. Poza pięknymi widokami mieszkańcy znajdą tam też drogi rowerowe, altany, miejsce na ognisko i do grillowania, plac zabaw, a nawet molo
- dodaje Skalska, UMWŁ.
Na liście atrakcji, do których dojedziemy pociągiem ŁKA znalazły się także bogactwa powiatu zgierskiego.
- Regionalną koleją warto wybrać się też do Zgierza i odpocząć na Malince, do Głowna, by spróbować sportów i aktywności wodnych na Zalewie Mrożyczka czy do Strykowa, by urządzić sobie malowniczy spacer wokół tamtejszego zbiornika na rzece Moszczenicy
- podkreśla UMWŁ.
Na koniec warto wspomnieć o dużym, pochodzącym z II wojny światowej, schronie kolejowym, który znajdziemy w Jeleniu (pow. tomaszowski).
- Wystarczy wysiąść na stacji w Jeleniu na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego, by dotrzeć do olbrzymiego schronu kolejowego z czasów II wojny światowej, bliźniaczego do tego w Konewce. Wokół bunkra znajdują się też inne, warte uwagi obiekty fortyfikacyjne
- zachęca Łódzkie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.