Teren podzielono na sektory
Obszar podlegający modernizacji został podzielony na sektory - każdy z nich, po przeprowadzeniu badań archeologicznych, podlega odbiorowi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dopiero po dokonaniu odbioru możliwe jest rozpoczęcie robót budowlanych w danym sektorze.
Pracują archeolodzy
Wykonano drogę zachodnią (jezdnię i parking) oraz część płyty rynku. Rozpoczęto roboty związane z powstaniem fontanny: montaż komory technologicznej oraz przygotowania przed wylaniem niecki. We wschodniej części inwestycji trwają badania archeologiczne. Dla przypomnienia: strefa objęta nadzorem archeologicznym początkowo obejmowała 2800 metrów kwadratowych. Na początku października ub. roku decyzją konserwatora została poszerzona na całą płyty rynku, czyli dodatkowe ponad 4 tys. m kw. Badania archeologiczne są zaawansowane w 80 proc.
Koniec w połowie sierpnia br.
W miarę postępu badań kontynuowana będzie budowa nawierzchni oraz instalacji podziemnych, w dalszym etapie - stopniowy montaż elementów małej architektury i nasadzenia zieleni w rabatach. Równolegle do prac brukarskich będzie powstawać fontanna oraz oświetlenie. Wspomniane rozszerzenie prac archeologicznych przesunęło termin zakończenia prac na połowę sierpnia 2024 roku. Przy remoncie wykorzystana jest kostka z ul. Zamkowej, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, i konserwatora zabytków (m.in. do wykonania nawierzchni dróg przylegających i na płycie rynku).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.