Najpierw odbywał się w Sopocie, następnie w Gdyni, a w 2018 roku festiwal „dopłynął” do Łodzi! I tak niezmiennie od sześciu lat to właśnie w EC1 odbywają co roku prelekcje, szkolenia i występy gwiazd i twórców internetowych z całej Polski.
Rusza największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce - SeeBloggers 2024
Na m.in. trzech różnych scenach tematycznych, dwóch częściach warsztatów oraz strefie Instagrama występują zarówno gwiazdy, które stawiają w Internecie i show-biznesie swoje pierwsze kroki, jak zobaczyć można tych doświadczonych, dla których „światła, kamera, akcja” to chleb powszedni.Pierwszy dzień festiwalu SeeBloggers wystartował w piątek 14 czerwca.
Przez całe popołudnie odbywały się spacery tematyczne m.in. Szlakiem Łodzi Oskarowej i wejście na Chłodnie Kominową. W Teatrze „Pinokio” zorganizowano warsztaty „Nie śpij! Granie w Impro” oraz spektakl „Wszystko żle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu”.
Kto wystąpi na festiwalu SeeBloggers w EC1 Łódź?
Uroczysty początek imprezy odbył się w sobotę 15 czerwca dokładnie o godzinie 10:00. Na scenie zobaczyliśmy Hannę Zdanowską prezydent miasta Łodzi, która podobnie, jak w poprzednich latach oficjalnie otworzyła tegoroczną edycję festiwalu.Wśród pierwszych prelegentów na scenie głównej wystąpili Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Cezary i Edyta Pazurowie oraz Krzysztof i Joanna Ibiszowie, którzy poprowadzą debatę nt. „Jak razem pracować i nie zwariować? – praca w duecie” Spotkanie poprowadzi Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN.
Następnie na scenie głównej wystąpili m.in. Julia Kamińska, Katarzyna Zielińska, Karolina Bielawska, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Przetakiewicz-Rooijens, Roxie Węgiel, Ida Nowakowska, Agustin Egurrola, Agnieszka Hyży, Ewa Chodakowska oraz Katarzyna Sokołowska.
Artyści, influenserzy i aktorzy z całej Polski spotkali się przy ulicy Targowej w Łodzi
Drugi dzień festiwalu SeeBlogers na scenie głównej to m.in. prelengenci Rafał Jonkisz, Alan Andersz, Daria Ładocha, Rafał Maślak, Lara Gessler, Edyta Herbuś oraz Dorota i Kuba Wellmanowie.Na scenie twórców wystapią przez dwa festiwalowe dni m.in. Mateusz Glen, Damian Bąbol, MrJaca, Annę Wendzikowską, Katarzynę Błażejewską-Stuhr, Rinke Rooyens, Naukowy Bełkot oraz Sprawdzam Jak.
O sukcesie festiwalu SeeBloggers, który w 2024 roku obchodzi swoje 10-lecie porozmawialiśmy z Anną Zając, prężnie działającą bizneswoman i organizatorką festiwalu.
Swoją karierę w social mediach rozpoczynała od w dzisiejszych czasach "bardzo tradycyjnej" formy, od prowadzenia bloga. Jak wspomina swoje początki w Internecie?
- Jak zaczynałam od bloga więc social-media były totalnym dodatkiem. Był Facebook, który oczywiście się wtedy już prężnie rozwijał, ale moim głównym kanałem komunikacji z odbiorcami był blog, czyli taki właściwie serwis, słowo pisane miało ogromną znaczenie, ta poprawność słowa; później doszły do tego zdjęcia i to było 13 lat temu, kiedy praktycznie zaczynałam więc to naprawdę kawał czasu. Kiedy to wszystko się rozwijało o Instagramie wtedy nikt nie słyszał, bardzo szybko się to zmieniło, bo wszystko się rozrosło i ten Instagram w tej chwili rzeczywiście wiedzie prym cały czas mimo nowych platform, więc to się bardzo zmieniło. Jest także dużo takich niebezpieczeństw tego Internetu, Instagram jest taki bardzo szybki, nie zawsze dbały o szczegóły, o jakość, o to słowo pisane, na którym mnie jako dziennikarce też bardzo na tym zależy, ale wierzę, że dzięki takim wydarzeniom jak SeeBloggers ludzie będą to zmieniali i będą chcieli się profesjonalizować, bo to też jest ważne w sieci
- mówi Anna Zając, organizatorka festiwalu SeeBloggers.
Jako jeden z głównych trendów, które pojawiły się we współczesnych mediach wskazuje na powrót atrakcyjności słowa pisanego i jednocześnie wskazuje, że moda na bloga nadchodzi wielkimi krokami.
- W wielu branżach mam wrażenie może ja tego chcę i to przywołuje, ale jest powrót do naturalności i klasyki w wyglądzie, w działaniach nawet również właśnie internetowych, i jak rozmawialiśmy nawet podczas kapituły SeeBloggers na gali Hashtagi Roku, która dzisiaj takżę się odbędzie to prelegenci mówili “blogi wrócą, bo to musi wrócić”. To jest podstawa, to jest coś takiego naszego, my też zakładamy te konta trochę dla kogoś, one nie do końca należą do nas. Zakładając bloga to może być tylko nasze, my możemy tym sterować, a Instagram może zrobić co chce, może uciąć zasięgi, może zmienić możliwość wrzucenia zdjęć, zablokować stories, oni mogą zrobić wszystko jako platforma, blog to jest trochę to to co możemy sami sterować i myślę, że to jest fajne
- dodaje bizneswoman.
Na pytanie czego można życzyć na kolejne lata festiwalu SeeBloggers odpowiada wprost: wspaniałych ludzi, bo to właśnie oni tworzą klimat tego miejsca.
- Życzcie nam tak wspaniałych prelegentów i tak wspaniałych uczestników, którzy przyjeżdżają tutaj z dobrymi wibracjami, bo to w tym wszystkim chodzi, żeby być ludzkim, empatycznym, żeby tym spotkaniem się zmotywować na kolejny rok i na kolejne nasze wszystkie działania i tego byśmy sobie życzyli na kolejne lata
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.