reklama

Orientarium ZOO Łódź szykuje nową atrakcję. Otwarcie już w ten weekend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Orientarium ZOO Łódź szykuje nową atrakcję. Otwarcie już w ten weekend - Zdjęcie główne
Autor: UMŁ | Opis: Orientarium Zoo Łódź szykuje nową atrakcję

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości PabianiceTo jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości tego lata w Orientarium ZOO Łódź. Już w ten weekend odwiedzający po raz pierwszy zobaczą orangutany sumatrzańskie na nowym wybiegu zewnętrznym. Zwierzęta zyskają dodatkową przestrzeń do aktywności, a goście będą mogli obserwować je pod gołym niebem.
reklama

Orangutany sumatrzańskie po raz pierwszy będą korzystać z wybiegu zewnętrznego w Orientarium ZOO Łódź. Nowa przestrzeń zostanie udostępniona odwiedzającym już w ostatni weekend czerwca i będzie jedną z atrakcji rozpoczynających wakacje.

To ważna zmiana zarówno dla zwierząt, jak i dla gości łódzkiego ogrodu zoologicznego. Orangutany zyskają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, wspinania się po specjalnie przygotowanych konstrukcjach i eksplorowania nowego otoczenia. Zwiedzający będą mogli obserwować ich zachowanie nie tylko wewnątrz pawilonu, ale także na otwartym wybiegu.

reklama

Wybieg przygotowywano przez kilka lat

Przygotowanie zewnętrznej przestrzeni dla orangutanów wymagało zastosowania specjalnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb tego gatunku. Zwierzęta należą do najbardziej inteligentnych małp człekokształtnych, dlatego wybieg musiał spełnić wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i dobrostanu.

- Gdy otwieraliśmy Orientarium, okazało się, że wybieg zewnętrzny wymaga jeszcze dodatkowych prac i dostosowań. Orangutany to niezwykle inteligentne, silne i bardzo charakterne zwierzęta, dlatego musieliśmy mieć pewność, że przestrzeń będzie dla nich odpowiednio przygotowana. Dziś możemy powiedzieć, że doprowadziliśmy ten projekt do etapu, w którym wiemy, że orangutany będą mogły bezpiecznie wychodzić na zewnątrz. Bardzo się cieszymy, że nareszcie będziemy mogli pokazać gościom tę część ich codzienności

reklama

- mówi Michał Gołędowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Hodowli, Orientarium ZOO Łódź.

Otwarcie już w ten weekend

Uroczyste otwarcie wybiegu zaplanowano na weekend 27-28 czerwca. W tym czasie Orientarium ZOO Łódź zaprasza mieszkańców i turystów na wspólne rozpoczęcie wakacji oraz odwiedzenie nowej przestrzeni dla orangutanów. Organizatorzy zapowiadają również atrakcje towarzyszące przygotowane z okazji otwarcia.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo