- W naszym szpitalu wszędzie są serduszka WOŚP. Pomoc Orkiestry jest nie do przecenienia, dlatego my też chcemy włączyć się w tegoroczną akcję. Przekazujemy ten obraz, ale nie ze względu na jego wartość artystyczną, lecz na to, co pokazuje
- mówi dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska, dyrektor ICZMP.
Ten obraz ilustruje, jak ciężko może ta infekcja przebiegać
Podczas pandemii Covid-19 w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polski hospitalizowano ponad 2 tysiące pacjentów z wirusem, ponad 60 - z ciężkimi powikłaniami pod postacią wieloukładowej reakcji zapalnej.
- Ten obraz ilustruje, jak ciężko może ta infekcja przebiegać. Dziecko przeszło ją dwa tygodnie wcześniej i jego stan bardzo się pogorszył. Na pierwszym zdjęciu rtg widać, że płuca zostały pozbawione powietrza
- mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Zeman z kliniki pediatrii, immunologii i nefrologii ICZMP.
"Stan był nierokujący i beznadziejny"
Młody człowiek musiał być umieszczony na oddziale intensywnej terapii, zaintubowany i podłączony do urządzenia ECMO, które oddychało za niego.
- Stan był nierokujący i beznadziejny
- przyznaje prof. Zeman.
Jednak po kilku dniach pojawiło się światełko w tunelu, czyli ogniska napowietrzenia w płucach. Dziecko można było rozintubować.
- Teraz chłopiec jest zdrowy, chodzi do przedszkola i od czasu do czasu przyjeżdża do nas na kontrole
- mówi prof. Krzysztof Zeman.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.