Nie możesz się zdecydować, jaki film wybrać na weekendowy wieczór, a nadmiar filmowych produkcji cię przytłacza? Na platformach streamingowych pojawiają się kolejne nowości, a nie zabraknie też starszych produkcji, które teraz można oglądać na VOD. Podpowiadamy, co warto obejrzeć w ten weekend.
Nowości na Netflix
Choć ta produkcja pojawiła się na Netflixie zaledwie kilka dni temu, nie schodzi z najchętniej wybieranych filmów w tym tygodniu. „Akademia Pana Kleksa” jest drugą adaptacją bajki Jana Brzechwy. Film został uwspółcześniony oprawiony w ciekawe efekty specjalne i muzykę. Nie zobaczymy tutaj Adasia Niezgódki, lecz Adę Niezgódkę, która przenosi się ona do Akademii, gdzie eksploruje niezwykły świat bajek i wyobraźni. W Ambrożego Kleksa wciela się Tomasz Kot. Bohaterowie trafiają na trop prowadzący do rozwiązania tajemnicy.
„Polowanie” to kolejna polska produkcja, która znalazła się na Netflixe. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, gdzie młody przedsiębiorca staje do walki o władzę o urząd burmistrza. Ambitny idealista wygrywa tę walkę, ale upragniony urząd wprowadza go w toksyczne środowisko układów, korupcji i manipulacji.
„Krucjata” to już trzecia polska produkcja w tym zestawieniu. Tym razem to serial z 2022 roku skupiający się na pracy komisarza Jana Góry z wydziału zabójstw. Każdy odcinek opatrzony jest nową zagadką, a motywem przewodnim jest seria zabójstw i porwań.
Na koniec netflixowego zestawienia dokument „Sekrety neandertalczyków”, który skupia się na tajemnicach skrywanych przez pradawny gatunek człowieka. Poznamy w nim wszystkie odkryte do tej pory niuanse związane z ich sposobem życia oraz zagadkę ich zniknięcia. Obalone zostaną mity i pokazuje prace paleontologów, ujawniając prace naukowców w odkrywaniu tajemnic. Całość dopełnia głos Patricka Stewarta (m.in. profesor Xavier w X-menach).
Nowości na HBO Max
Choć platforma już niebawem zostanie przekształcona, wciąż możemy zobaczyć na HBO Max nowości i ciekawe propozycje starszych produkcji.„Trzynastu” to fascynujący film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Ich bohaterami są członkowie męskiej drużyny piłkarskiej oraz ich trener, którzy wskutek niesprzyjających warunków atmosferycznych zostają uwięzieni w tajlandzkiej jaskini. Na ratunek rusza im zespół światowej klasy nurków. Liczy się walka z czasem, a poszukiwacze zaczynają tracić nadzieję na odnalezienie chłopców żywych.
„Czas na miłość” to jedna z tych komedii romantycznych, która zostaje w pamięci na dłużej. Z jednej strony mamy sztampową historię miłosną, jednak z małym dodatkiem – główny bohater dowiaduje się, że może podróżować w czasie, co stawia jego życie w zupełnie innym świetle.
„Nadzieja i chwała” przenosi widza w wojenny krajobraz Londynu, który widać oczami małego chłopca, dla którego bombardowanie miasta jest zarazem przerażające i ekscytujące. Ekstremalne okoliczności sprawiają, że szczególnie mocno wybrzmiewają tu stare prawdy na temat wartości miłości i rodzinnych więzi.
„Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny” – nastolatkowie muszą zmierzyć się z przeszłością swoich matek oraz własnymi błędami, kiedy tajemniczy morderca chce wymierzyć im karę.
Co nowego na Disney+
Wśród nowości Disney+ pojawia się odświeżona wersja „Doktora Who”. Serial nawiązuje do kultowej brytyjskiej serii science fiction. W roli głównej Ncuti Gatwa (Sex Education, Barbie, Władcy przestworzy). Bohaterowie podróżują w czasie i przestrzeni, od Anglii czasów regencji po futurystyczne wojny, niestrudzenie walcząc o dobro.
„Wujek Samsik: Koreański sen” to serial, którego pierwszy sezon niebawem pojawi się na platformie Disney+. Wujek Samsik przedstawia się Kim Sanowi jako osoba, która może zmienić jego świat, obrót Ziemi, a nawet jej krążenie. Zapewnia, że może spełnić wszystkie jego marzenia. Gdy plan Samsika dotyczący Kim Sana się rozwija, angażuje się w niego coraz więcej osób.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.