Większość samochodów jest na chodzie. Znajdują się tu perełki, których ciężko szukać na ulicach, a nawet u innych kolekcjonerów. Część aut jest na sprzedaż. Jesteście ciekawi, ile kosztują?
Perełki motoryzacji w zgierskim muzeum
Muzeum mieści się przy ulicy Ogrodniczej w Zgierzu. Jego właścicielem jest Rafał Pietrzak, miłośnik motoryzacji. Na stronie Giełdy Klasyków oraz na facebookowym profilu Sprzedajemy Klasyki, znajdziemy oferty z prawdziwymi perełkami. Znajdziemy tu samochody z lat 90., ale i trzydziestych, a nawet z początku XX wieku. Większość z nich zachowano w stanie oryginalnym lub zostały odrestaurowane.Prawdziwą gratką jest „nowe” Ferrari 348 TS. To model z 1992 roku, którego przebieg ma jedynie 930 km. Ferrari, zakupione zostało jako nowe w Niemczech, a od momentu dostarczenia było przechowywane w klimatyzowanym garażu prywatnej kolekcji. Samochód nigdy nie został zarejestrowany i nowy nabywca ma szansę zostać jego pierwszym właścicielem. Licytacja kończy się już 11 lipca, a w tej chwili wylicytowano kwotę 48 650 euro. Możliwe, że to jedyny egzemplarz zachowany w takim stanie na świecie.
Wyjątkowe samochody w zgierskiej kolekcji
Wśród oryginalnych samochodów znajdziemy także Alfa Romeo Spider z 1991 roku. Kabriolet ma komplet dokumentów i przejechał 66056 km. Można go kupić za 105 900 złotych.Sportowy dwuosobowy Triumph Spitfire 1500 został wyprodukowany w 1977 roku. Samochód został sprowadzony ze stanów i jest po generalnym remoncie. Koszt to 59 900 złotych.
Nie lada gratką jest model kojarzony z szybkością, pościgiem i filmami akcji – Porsche 911 S.C. W Muzeum Tamte Lata znajduje się model z 1981 roku. Pojazd jest oryginalny i nie był odrestaurowywany. Kosztuje 68 500 euro.
Zobaczcie galerię i przekonajcie się, ile warte są zabytkowe samochody ze zgierskiego muzeum. Wszystkie egzemplarze można znaleźć na Giełdzie Klasyków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.