Kierowcy obserwujący mapę Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowali, że w ostatnim czasie na terenie Łodzi zwielokrotniła się liczba urządzeń zarejestrowanych w systemie Red Light sprawdzającym wykroczenia polegające na przejeździe przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.
- Do niedawna w mieście były widoczne tylko cztery punkty – mówi pan Artur Owczarek, który napisał do redakcji TuŁódź. – Gdy zajrzałem na stronę ostatnio, było ich już 13!
Podobnie sytuacja wygląda w województwie. Do niedawna można było naliczyć w nim 4 punkty systemu, teraz jest ich 8! Czy to oznacza, że kontrole będą prowadzone jeszcze intensywniej niż do tej pory? Prawdopodobnie nie.
- Choć urządzeń jest więcej, wszystkie znajdują się dokładnie w tych samych lokalizacjach co dotychczas - relacjonuje Artur Owczarek. - Oznacza to prawdopodobnie, że zmienił się system oznakowania kamer, a nie ich rzeczywista ilość.
W praktyce oznacza to, że na urządzenia systemu red lite natkniemy się w Łodzi na 4 skrzyżowaniach i na 4 kolejnych w miastach województwa łódzkiego.
Łódź
• Skrzyżowanie ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy – dwa urządzenia
• Skrzyżowanie ul. Obywatelskiej i al. Jana Pawła - dwa urządzenia
• Rondo Biłyka - trzy urządzenia
• Rondo Inwalidów - cztery urządzenia
Zgierz
• Skrzyżowanie ul. Długiej i al. Armii Krajowej - dwa urządzenia
Piotrków Trybunalski
• Skrzyżowaniu alei Sikorskiego i Concordii - dwa urządzenia
• Skrzyżowanie alej Piłsudskiego, Sikorskiego i Armii Krajowej – trzy urządzenia
Wieluń
• Skrzyżowanie drogi krajowej 43 (Krakowskiego Przedmieścia/Piłsudskiego) z drogą wojewódzką 486 (ul. 18 Stycznia) – jedno urządzenie.
Pytania o zmiany przesłaliśmy do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Po co jest Red Light?
- Celem działania monitoringu przejazdu na czerwonym świetle jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniach dróg krajowych, na których kierowcy nie stosują się do przepisów dotyczących sygnalizacji świetlnej. W ramach centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, monitorowanych jest 42 skrzyżowań na terenie całej Polski. Łącznie na tą rozległą sieć multiwizyjną składa się kilkaset kamer wysokiej rozdzielczości, zintegrowanych z Centralnym Systemem Przetwarzania - informuje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.