Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań. To był ostatni występ łodzian przed własną publicznością [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
369
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
RegionWidzew Łódź zakończył granie przed własną publicznością w sezonie 2023/24 meczem z Lechem Poznań. Po wielu sytuacjach w drugiej połowie łodzianie ostatecznie podzielili się punktami z Lechem Poznań.

Łodzianie w 16 meczach wygrali dziewięciokrotnie

Widzew Łódź był w tym sezonie bezkompromisowy, jeśli chodzi o spotkania przed własną publicznością. Łodzianie w 16 meczach wygrali dziewięciokrotnie i siedem razy musieli uznać wyższość rywali. Ostatnie mecze nie poszły po myśli Daniela Myśliwca i jego podopiecznych, bowiem czerwono-biało-czerwoni przegrali z Rakowem i Zagłębiem Lubin.

W ostatnim domowym meczu sezonu 2023/24 Widzew grał z Lechem Poznań, który przed spotkaniem w Łodzi oficjalnie zatrudnił nowego trenera. W meczu z Widzewem Kolejorza poprowadził jednak jeszcze trener tymczasowy, Mariusz Rumak.

Łodzianie odpowiedzieli strzałem Hanouska

Lech Poznań zagroził bramce Gikiewicza już w 3. minucie, ale doświadczony golkiper pewnie interweniował po strzale Filipa Szymczaka. Łodzianie odpowiedzieli strzałem Marka Hanouska. Czech starał się zaskoczyć defensywę Lecha, wykorzystując spore zamieszanie, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 21. minucie wynik meczu otworzył Kristoffer Velde. Norweg zawisł w powietrzu w polu karnym Widzewa i, niepilnowany przez nikogo, z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki głową. Trzy minuty później Norweg mógł mieć już dublet, ale tym razem trafił tylko w poprzeczkę.

Wyrównanie w pierwszej połowie

W końcówce pierwszej połowy w polu karnym sfaulowany został Kamil Cybulski. Do piłki podszedł Imad Rondić i pewnym strzałem wyrównał wynik meczu. Zawodnicy schodzili na przerwę z wynikiem 1:1.