Narodziny wilków polarnych
W naturze te zwierzęta występują głównie w Kanadzie. Cenią sobie tereny bagienne, leśne, równiny i góry.
Wilk polarny charakteryzuje się jasnym umaszczeniem, wręcz białym. Wysokość poszczególnoego osobnika to 60-90 cm (w kłębie), długość ciała 70-150 cm, waga 25-80 kg.
Populacja tego wilka wynosi około 50 000 osobników. Wilki żyją w grupach od 8 do 12 wilków, ale zdarzają się też większe
Obszar zajmowany przez duże grupy może mierzyć nawet 400 km, ponieważ jest to zwierzę terytorialne. Jest to niestrudzony wędrowca, przemierzający dziennie nawet kilkadziesiąt kilometrów.
Długość życia w warunkach naturalnych to 12 do 16 lat, w niewoli dożywają około 20 lat.
Niedawno blisko Pabianic powiększyła się rodzina tych dostojnych zwierząt, o czym poinformował ośrodek sprawujący nad nimi opiekę.
- W naszej rodzinie wilków polarnych pojawiło się aż pięć uroczych szczeniąt! Młodziaki mają się świetnie, a ich dzielnych rodziców możecie spotkać na wybiegu. Niedługo małe wilczki również zaczną się pojawiać, więc bądźcie czujni i wypatrujcie ich podczas swojej wizyty – informują pracownicy ZOO Borysew.
Jak dodali, wilki polarne (Canis lupus arctos) są doskonale przystosowane do życia w surowych warunkach Arktyki. Ich gruba, dwuwarstwowa sierść chroni je przed ekstremalnie niskimi temperaturami.
- Co ciekawe, wilki te mogą przetrwać nawet przy temperaturach sięgających -50°C. Młode wilczki rodzą się ślepe i głuche, a dopiero po kilku tygodniach zaczynają widzieć i słyszeć. Przyjdźcie do Zoo Borysew i przeżyjcie razem z nami tę niesamowitą przygodę. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć młode wilki polarne na własne oczy. Czekamy na Was – zachęcają pracownicy ZOO.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.