Samochody trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Zakup aut współfinansowany został przez łódzki magistrat, który przekazał na ten cel kwotę 320 tysięcy złotych. Koszt radiowozu wraz z wyposażeniem wyniósł 141 429,73 zł.
Nowoczesne KIA Ceed uzupełniły flotę łódzkiej policji
Nowe radiowozy, które do swojej dyspozycji będą mieli łódzcy funkcjonariusze to nowoczesne pojazdy marki KIA Ceed z automatyczną skrzynią biegów. KMP w Łodzi informuje, że auta mają benzynowe silniki o pojemności 1,5 litra i mocy 160 KM. Wyposażone są między innymi w dotykowy panel sterowania, technologię bluetooth, światła uprzywilejowania oraz spełniają niezbędne standardy.Jak poinformował nas sierż. sztab. Maksymilian Jasiak, z Zespołu Prasowego Komedy Miejskiej Policji w Łodzi, samochody te na co dzień nie będą wykorzystywane do łapania piratów drogowych.
Radiowozy nie trafią do Wydziału Ruchu Drogowego. Będą je wykorzystywać do swoich zadań policjanci do pracy wywiadowczej - informuje.
Oznacza to, że za kierownicą będzie siedział nieumundurowany funkcjonariusz. To jednak nie wyklucza, że w przypadku, kiedy będzie świadkiem łamania przez kierowców przepisów ruchu drogowego, nie zareaguje. - Każdy policjant będący na służbie ma obowiązek podjąć wówczas interwencje - zaznacza sierż. sztab. Maksymilian Jasiak.
Łódzka grupa speed. Nowoczesne samochody i najlepiej wyszkoleni policjanci
To kolejne nieoznakowane samochody, które wyjadą na ulice Łodzi. Przypomnijmy, że na terenie województwa możemy natrafić również, m.in. na BMW, które należą do tak zwanej grupy speed. Są to samochody z wideorejestratorami, które nagrywają brawurową, często niebezpieczną i zbyt szybką jazdę kierowców. Tu za kierownicą siedzą jednak umundurowani funkcjonariusze. Policja zdradza, że są to najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego, stale podnoszący swoją wiedzę i umiejętności prowadzenia pojazdów podczas specjalistycznych szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy.Przypomnijmy, pierwsza grupa speed powstała w stołecznej komendzie pod koniec 2018 r. Ta formuła sprawdziła się do tego stopnia, że od lipca 2019 r. zaczęto ją tworzyć w każdej komendzie wojewódzkiej. Policjanci mają do swojej dyspozycji nowoczesne i szybkie pojazdy, m.in. Skody Superb, BMW, czy Renault Megane RS. Policja nie informuje o tym, gdzie w danym dniu służbę pełnią funkcjonariusz grupy speed. Zazwyczaj są to drogi szybkiego ruchu, ekspresowe i autostrady.
Najlepszy sposób, aby uniknąć konfrontacji z policjantem z tej grupy to jazda zgodnie z przepisami.
Czytaj również: Ci ludzie powinni siedzieć za przestępstwa seksualne. Policja publikuje ich wizerunki [POSZUKIWANI 2024]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.