reklama

Liczyła się każda sekunda. Młody mężczyzna na torach pod Łodzią [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnaleTo była prawdziwa walka z czasem. 39-latek chciał odebrać sobie życie. Do zdarzenia doszło w ostatni dzień lutego. Policjanci z Andrespola otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał rzucić się pod pociąg.
reklama

Andrespol: Chciał się rzucić pod pociąg

We wtorek 28 lutego po godz. policjanci z Andrespola otrzymali informację, że 39-letni mężczyzna chce odebrać sobie życie.

- Mundurowi mieli tylko szczątkowe informacje o miejscu, w którym się znajduje osoba potrzebująca pomocy. Rejon ciągu kolejowego w gminie Andrespol liczy kilka kilometrów. Policjanci przeczesywali teren kiedy zauważyli na torach siedzącego mężczyznę. Nie reagował na polecenia opuszczenia torowiska - informuje mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Policjanci zjawili się na miejscu w chwili, gdy w kierunku 39-latka zbliżał się pociąg. Bez wahania ściągnęli go z torów. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. 

reklama

- Funkcjonariusze obezwładnili go i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków - dodaje Aneta Kotynia.

Policja w Zduńskiej Woli: Młoda kobieta chciała skoczyć z wiaduktu

Niestety podobnych interwencji policjanci z całego województwa odnotowują więcej. Jesienią zeszłego roku w Szadku pod Zduńską Wolą z wiaduktu kolejowego chciała skoczyć 23-latka. Dzięki rozmowie z policjantami kobieta odstąpiła od zamiaru. 

- Dla bezpieczeństwa, policjantka przytrzymała 23-latkę od strony ulicy, natomiast dwaj funkcjonariusze przeszli za barierkę od strony torów kolejowych i sprowadzili kobietę z wiaduktu w stronę nasypu. Na miejsce wezwano pogotowie. Decyzją lekarza, 23-latka została objęta specjalistyczną pomocą medyczną. Sprawne działanie policjantów pozwoliło zapobiec tragedii - informowała w komunikacie prasowym KWP w Łodzi.

reklama

Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. W życiu każdy może mieć słabsze chwile. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. 

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, psychologiem, psychiatrą, ośrodkiem interwencji kryzysowej czy poradnią zdrowia psychicznego. Pomocą służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.

reklama

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama